چهارشنبه 2 خرداد 1397   06:22:24
اخبار
08:021395/5/16 شنبه
افتتاحیه مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه فرزندان دختر کارکنان شرکت ملی گاز ایران برگزار گردید.

به گزارش روابز عمومی شرکت گاز استان همدان، محمد رفیعی، دبیر شورای فرهنگی شرکت ملی گاز ایران، در حاشیه بیستمین دوره مسابقات فرزندان کارکنان شرکت ملی گاز ایراندر گفتوگویی، اظهار کرد: برنامهریزیهای مربوط به مرحله سراسری بیستمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهجالبلاغه فرزندان کارکنان شرکت ملی گاز از ماهها قبل انجام شده است.

وی افزود: مسابقات قرآنی شرکت ملی گاز در دو بخش ویژه کارکنان و همسران و فرزندان این کارکنان برگزار میشود، این دور از مسابقات مختص فرزندان کارکنان اداره گاز سراسر کشور است، شورای فرهنگی شرکت ملی گاز ایران در کنار فعالیتهای فنی و صنعتی خود، رویکرد اقدامات فرهنگی به خصوص برای کارکنان و خانوادهها آنها نیز دارد هدف این شورا نفوذ فرهنگ قرآن در خانوادهها و انس بیشتر آنها با قرآن است و تأثیر این تعالیم در رفتار و کردار فرزندان کارکنان نیز به خوبی نمایان خواهد شد.

رفیعی اضافه کرد: شورای فرهنگی شرکت ملی گاز همت خوبی در زمینه پشتیبانیهای مادی و معنوی در این زمینه دارد و مدیر عامل شرکت ملی گاز و اعضای هیئت همراه نیز کمک شایانی در این زمینه به امور فرهنگی دارند.

وی خاطرنشان کرد: طبق برنامهریزیهای انجام شده هر ساله در طول این مسابقات، شرکت کنندگان از برنامههای فرهنگی و تفریحی در کنار مسابقات قرآن نیز برخوردار میشوند تا بتوانند در کنار مسابقات قرآن از اماکن و جاذبههای فرهنگی و تاریخی آن استان نیز بازدید داشته باشند و با آن شهر نیز بیشتر آشنا شوند.

در این مراسم، محمد مهدی مهدوی، مدیر عامل شرکت گاز استان همدان در مراسم افتتاحیه بیستمین دوره مسابقات سراسری قرآن و نهج البلاغه ویژه فرزندان و کارکنان شرکت ملی گاز ایران در همدان ضمن عرض تبریک و خوش آمد گویی بیان کرد: : قرآن در زندگی تک تک همه ما بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: قرآن حتی اگر به صورت دقیق به کسی معرفی نشود اما اگر به خوبی تلاوت و بیان شود معنویت آن میتواند بسیار تاثیرگذار باشد، با توجه به نحو و ریتمی که در آیه آیه قرآن وجود دارد میتواند تاثیرات خوبی را حتی بر روی ذهن افرادی که آشنایی با قرآن ندارند، ایجاد کند.

وی با بیان اینکه ما قرآن، این منبع عظیم را در اختیار داریم ولی حیف است جوانهای ما آشنایی و صمیمیت با این مفاهیم نداشته باشند، ادامه داد: متاسفانه در جامعه فضاهای مجازی در نوجوانان تاثیر مخربی بر روی روابط خانواده و حتی گروههای دوستانه گذاشته است و فضا، فضای بدی است.

مدیر عامل شرکت گاز استان همدان اظهار کرد: برگزاری اینگونه مراسم و مسابقات بسیار موثر است و قطعا حافظان و قاریان قرآن می تواند برای ادامه راه پشتوانه قوی در جامعه باشد تا در مسیر مستقیم و قرآن حرکت کنیم.

مهدوی عنوان کرد: استان همدان دارای 28 شهر، حدود هزار روستا، 9 مرکز شهرستان حدود یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت است و به خاطر زحمات که دوستان کشیدهاند، خوشبختانه همه 28 شهر از نعمت گاز برخوردارند و تقریبا بیشتر روستاهای استان دارای گاز هستند.

وی ادامه داد: ضریب نفوذ حوزه گاز رسانی استان همدان از متوسط کشوری بالاتر است، ضریب کشور در نفوذ شهری حدود 93 درصد است اما در استان همدان 100درصد ضریب نفوذ داریم، در بخش روستایی ضریب کشور حدود 63 درصداست اما در استان همدان 67 درصد ضریب نفوذ روستایی داریم و بعد از 65 روستا باقی مانده بتوانیم که ادعا کنیم تمام خانوارها از نعمت گاز برخوردار بودند.

مدیر عامل شرکت گاز استان همدان در پایان خاطر نشان کرد: در سال 67 منطقه 7 گاز رسانی در استان همدان تاسیس شد، سابقه طولانی در حوزه گاز دارد و بسیار پیشرو بوده است.

در ادامه، حسین ربیعیان، مسئول دارالقران شرکت ملی گاز ایران در حاشیه بیستمین دوره مسابقات فرزندان کارکنان شرکت ملی گاز ایران، اظهار کرد: در نگاه اول مهمترین رسالت شرکت ملی گاز، به عنوان مجموعهای فنی، خدماتی و صنعتی؛ پالایش و انتقال گاز و کارهای مرتبط با این حوزه است و شاید ارتباط خاصی با قرآن و فعالیتهای قرانی نداشته باشد.

وی افزود: در این نگاه انتظار عموم مردم از شرکت ملی گاز و صنعت نفت، انجام کار درحوزه تخصصی خود است، اما با اعتقادی که مدیران در طول سالیان گذشته از مسئولین داشتهاند، این بوده است که اگر قرآن وارد فضاهای سازمانی و اداری شود خدماترسانی را بهینهتر و عملکرد کار را دوچندان خواهد کرد ما نیز تصمیم در شکلدهی دارالقران در این شرکت گرفتیم.

ربیعیان اضافه کرد: ما با اعتقاد این کار را آغاز کردیم و هم در عمل نیز شاهد بهبود عملکرد کار خود نیز بودهایم، قرآن اگر در هر حوزهای چه فردی، اجتماعی سازمانی و خانوادگی وارد شود بیشک تأثیر خود را خواهد گذاشت و در حوزههای سازمانی نیز باعث خواهد شد کارکنان با علاق بیشتر و تعهد بیشتر و با بهرهوری بیشتری کار را انجام دهند.

مسئول داارالقران شرکت ملی گاز ایران خاطرنشان کرد: جامعهای که قرآنی شود کارآیی آن نیز بیشتر میشود و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودهاند: «سعادت و خیر دنیا و آخرت در قرآن است» بنابراین ارتباط با قرآن حتی اگر عمیق هم نباشد تأثیر خود را خواهد گذاشت، فردی که در ارگان و سازمانی مشغول به خدمت رسانی است رفتارش قرآنی شود ارتباط او با مدیریت، اربابالرجوع و زیردستان خود بسیار خوب خواهد شد و ما بر این اعتقادیم که حضور قرآن نه تنها در جوامع صنعتی بلکه در هر حوزهای تأثیر خود را میگذارد.

این مقام مسئول بیان کرد: شرکت ملی گاز مسابقات خود را به صورت منسجم و مدون از سال 73 آغاز کرده است، در سالهای اولیه شروع کار، این مسابقه تنها در رشته حفظ، قرائت و مفاهیم برگزار میشد، اما رفته رفته این مسابقات بسط و گسترش یافت و در حال حاضر نیز در رشتههای حفظ از یک جزء تا حفظ کل، قرائت، ترتیل، تحقیق، مفاهیم قرآن کریم و مفاهیم نهجالبلاغه در حال برگزاری است.

وی اذعان کرد: مهمترین علت و هدف برگزاری این مسابقات این است که سعی شده فضایی ترتیب داده شود که فرزندان قرآنی و علاقمندان به قرآن در در داخل مجموعه کاری خود در این حوزه رشد و تربیت شوند که در طول سالیان گذشته شاهد چهرههای برتری در زمینه حافظ و قاری نیز بودهایم به طوری که در حال حاضر دارالقران شرکت ملی گاز 8 هزار و 700 عضو نفر در سالجاری عضو دارد.

ربیعیان عنوان کرد: در نظر داریم این مسابقات به مرزهای خارج از ایران نیز را بسط و گشترش دهیم که در راستا کارهای کارشناسی و مقدمات کار انجام شده است و قرار بر این است که طی دو سال آینده مسابقاتی را بین نمایندگان اسلامی عضو اپک و مجموعه شرکتهای کشورهای اپک گازی برگزار کنیم.

تاریخ به روز رسانی:.
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
خانه | بازگشت |

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت گاز استان همدان است.
مجری سایت : شرکت سیگما